Достапни линкови

Јемен - бомбаш самоубиец убил 20 луѓе во полициска академија


Припадници на воената полиција на јемен.
Бомбаш самоубиец се разнел себе си на влезот на полициската академија во градот Сана , при што загинале 20 луѓе, соопшти јеменската полиција. При нападот се повредени уште десетици луѓе. Полицијата соопшти дека големата експлозија се случила во момент кога кадетите ја напуштале академијата по завршувањето на часовите. Истражителите велат дека нападот имал знаци на нападите на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG