Достапни линкови

И сопругата на Арафат бара истрага за неговата смрт


Поранешниот палестински лидер Јасер Арафат.
Адвокатот на вдовицата на поранешниот палестински лидер Јасер Арафат рече дека ќе поднесе тужба во Франција, со која ќе побара истрага за смртта на својот сопруг во една француска воена болница.
Коментарот на Суха Арафат доаѓа откако палестинските власти одобрија барања за ексхумација на телотo на Арафат за да се утврди дали можеби Арафат починал од труење со радијација. Кога Арафат почина, француските лекари соопштија дека причина за смртта е мозочен удар.
XS
SM
MD
LG