Достапни линкови

30 дена притвор за двајцата осомничени за нападот врз Стерјоски


Истражен судија во Основниот суд во Тетово им одреди по 30 дена притвор на двајцата осомничени за нападот на 65 годишниот тетовец Крсте Стерјоски кој починал. Нападот се слуќил во непосредна близина на православните гробишта во Тетово, при што Стеројски се здобил со сериозни повреди. Според Јосифовски веднаш по нападот, повредениот со возило бил однесен во тетовската клиничка болница, каде што му била укажана лекарска помош, но заради сериозноста на задобиените повреди итно бил префрлен на скопските клиники, каде што ноќта меѓу сабота и недела им подлегнал на повредите.
XS
SM
MD
LG