Достапни линкови

Лајчак и Шпинделегер во посета на Македонија


Мирослав Лајчак
Министрите за надворешни работи на Словачка и на Австрија, Мирослав Лајчак и Михаел Шпинделегер денеска ќе престојуваат во официјална посета на Македонија.
Според најавите, тие за време на престојот ќе разговараат со својот домаќин, шефот на македонската дипломатија Никола Попоски, а ќе бидат примени од претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов и од претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
XS
SM
MD
LG