Достапни линкови

Чавес: целосно сум излекуван


Претседателот на Венецуела Уго Чавес изјави дека е целосно излекуван од ракот, на три месеци пред изборите, на кои тој ќе настојува да освои уште еден шестгодишен мандат. Во изминатите 13 месеци Чавес имаше две операции во кои му беше отстранет туморот од пределот на карлицата. По третманот, тој поретко се појавува во јавноста, преферирајќи маратонски обраќања до нацијата преку радио и телевизија.
На вчерашната прес конференција Чавес изјави дека е целосно излекуван и оти планира наскоро да почне активна кампања.
XS
SM
MD
LG