Достапни линкови

Времето и натаму многу топло


Времето ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени.

Во Скопје и околината слично време, со температура до 39 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.
XS
SM
MD
LG