Достапни линкови

Москва- членките на „Pussy Riot“ остануваат во притвор


Членките на панк групата „Pussy Riot“.
Московскиот градски суд денеска ја потврди одлуката на понискиот суд за продолжување на притворот на трите членки на панк групата „Pussy Riot“, кои во март изведоа перформанс пред главната катедрала во Москва. Жените побараа да бидат ослободени бидејќи имаат мали деца. Тие се соочуваат до казна затвор од 7 години поради хулиганство. Претходно нивниот притвор беше продолжуван двапати.
XS
SM
MD
LG