Достапни линкови

Во Белград разговори меѓу Николиќ и Гордон


Помошникот на американскиот државен секретар Филип Гордон на денешната средба во Белград со претседателот на Србија Томислав Николиќ изјавил дека Соединетите држави ќе соработуваат со секоја влада што ќе биде избрана во српскиот парламент, јавуваат српските медиуми. Во разговорот претседателот Николиќ, како што се пренесува, изјавил дека е неопходно меѓународните структури на Косово да ги извршуваат задачите во согласност со мандатот и да ги штитат правата на сите косовски граѓани.
XS
SM
MD
LG