Достапни линкови

Пред Трибуналот почнува доказната постапка против Младиќ


Пред Трибуналот почнува доказната постапка во обвинението на судењето на поранешниот командант на Војската на Република Српска Ратко Младиќ со исказот на првиот сведок Елдвин Пасиќ. Младиќ е обвинет за воени злосторства и геноцид во БИХ.
XS
SM
MD
LG