Достапни линкови

Австрискиот претседател Хајнц Фишер ќе разговара со Јосиповиќ


2
Во Виена австрискиот претседател Хајнц Фишер ќе разговара со неговиот хрватски колега Иво Јосиповиќ.Тие ќе потпишат и договор за влегувањето на Хрватска во ЕУ,откако Парламентот на Австрија во средата го ратификуваше договорот.
XS
SM
MD
LG