Достапни линкови

Анан во Дамаск на разговори со Асад


Специјалниот претставник на ОН за Сирија, Кофи Анан.
Специјалниот претставник на ОН, Кофи Анан денска пристигнал во Дамаск на разговори со сирискиот претседател Башар ал Асад, соопшти портпаролот на Анан, притоа не откривајќи други детали.
Посетата доаѓа еден ден откако Анан призна дека не успеаа напорите на меѓународната заедница да се најде политичко решение за ескалацијата на насилството во Сирија.
XS
SM
MD
LG