Достапни линкови

СДСМ ќе митингува во Крива Паланка


Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.
Oпозициската СДСМ вечерва ќе одржи митинг во Крива Паланка, каде ќе го претстави Горан Младеновски за свој кандидат за градоначалник на Крива Паланка. Лидерот на СДСМ порача граѓаните на Крива Паланка да не се плашат да кренат глас за својата подобра иднина. Опозициската СДСМ во рамки на своето “Работно лето“ веќе посети неколку градови и ги претстави своите кандидати за градоначалници.
XS
SM
MD
LG