Достапни линкови

Клинтон- На режимот на Асад му се одброени деновите


Членови на Слободната сириска Армија.
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон вели дека сириската влада има добра шанса да избегне „катастрофален напад“ пред насилството да заврши и да започне политичка транзиција.
Клинтон изјави дека режимот на Башар Асад мора да сфати дека му се одброени деновите и дека нема сомнение оти опозициските сили стануваат поефективни.
Таа рече дека минатиот месец беше најкрвав за Сиријците. Специјалниот претставник на ОН за Сирија, Кофи Анан, во меѓувреме во интервју призна дека не успеале напорите на меѓународната заедница да се најде политичко решение за ескалацијата на насилството во Сирија.
XS
SM
MD
LG