Достапни линкови

Временска прогноза- многу топло со висок УВ индекс


Времето деенска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.
Утринската температура се движи од 12 до 21 степен, а дневната ќе се движи од 33 до 40 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 39 степени.
Вредностана УВ-индексот ќе изнесува 9.
XS
SM
MD
LG