Достапни линкови

Серена Вилијамс победник на Вимблдон


Американската тенисерка Серена Вилијамс по петти пат победи на Грен Слем турнирот во Вимблдон. Во финалето на неофицијалното светско првенство таа ја совлада полската тенисерка Агњешка Радванска со 2:1 во сетови (6:1, 5:7, 6:2).
Утре се игра машкото финале на Вимблдон. Се среќаваат Швајцарецот Роже Федерер и Британецот Енди Мареј.
XS
SM
MD
LG