Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне во источните делови ќе има краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Температурата ќе се движи од 30 до 37 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 37 степени.Вредностана УВ-индексот ќе изнесува 8.
XS
SM
MD
LG