Достапни линкови

Над 800 лица уапсени за шверц со деца во Кина


Кинеските власти соопштија дека уапсиле 802 лица, осомничени за трговија со деца. Во масовната акција на полицијата во 15 провинции, биле спасени над 180 деца, а биле уапсени и некои од главните организатори на шверцот. Трговијата со деца во Кина е голем проблем, особено поради политиката на едно дете.
XS
SM
MD
LG