Достапни линкови

Времето сончево и многу топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе има услови за појава на локален пороен дожд и грмежи, а ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од 12 до 19, а дневната од 31 до 37 степени.
XS
SM
MD
LG