Достапни линкови

Русија повтори дека нема азил за Башар Ал Асад


Сергеј Лавров и Кофи Анан
Руските власти повторно потврдија дека немаат планови да му понудат политички азил на сиријскиот претседател Башар Ал Асад. Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров рече дека таквиот предлог на германските власти бил сфатен како шега. „Ние на тоа одговоривме со шега. Рековме, зошто вие Германците не го прифатите господинот Асад, доколку тој планира да заминува некаде“ изјави Лавров.
XS
SM
MD
LG