Достапни линкови

Експлозии во магацин во Кабул


Најмалку осуммина загинале во експлозија на склад за гориво во Кабул, соопштија авганистанските власти. Десетина боци експлодирале а пожарот се проширил низ целиот објект, веројатно поради лоша електрична инсталација. Повеќе од 60 лица се повредени во инцидентот. Министерството за внатрешни работи ја отфрли можноста за терористичка инволвираност.
XS
SM
MD
LG