Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и многу топло


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе врне пороен дожд и ќе има грмежи во западите делови на земјата. Утринската температура се движи од 12 до 19, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје слично време, со температура до 36 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 9.
XS
SM
MD
LG