Достапни линкови

Пронајдени телата на пилотите од соборениот турски авион


Турската војска соопшти дека биле пронајдени телата на двајцата пилоти од боербениот авион кој Сирија го собори минатито месец. Командата на вооружените сили потврди дека работи на извлекување на телата на починатите од морското дно. Потрагата по пилотите започна на 22 јуни кога Сирија го собори нивниот авион, инцидент кој предизвика заострување на сиријско-турските односи. Турција го зголеми военото присуство на својата страна од границата.
XS
SM
MD
LG