Достапни линкови

Петмина убиени во Германија


Германската полиција соопшти дека петмина загинале во заложнички инцидент во стамбен објект во југот на земјата. Вооружениот напаѓач, кој загинал во инцидентот, држел во заложништво четири лица со цел да ги спречи властите кои сакале да го избркаат од неговиот стан во Карлсрух. Полицијата упаднала во станот откако забележала чад, каде ги пронашла телата на жртвите.
XS
SM
MD
LG