Достапни линкови

Меркел попладне во Рим на разговори со Монте


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Рим ќе има средба со италијанскиот премиер Марио Монти, при што, како што е соопштено, ќе разговараат за билатерални прашања. Меѓутоа една од главните теми ќе биде и кризата во евро-зоната. Во придружба на Меркел ќе бидат и 5-мина министри, меѓу кои и министерот за надворешни работи Гвидо Вестервеле и министерот за финансии Волганг Шојбле.
XS
SM
MD
LG