Достапни линкови

Клинтон-Пакистан ќе ги отвори рутите до Авганистан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека Пакистан ќе ги отвори рутите до Авганистан. Клинтон додаде дека Вашингтон жали за загубите на пакистанската војска за време на американските воени напади.
Исламабад ги затвори рутите кога на 26 ноември загинаа 24 пакистански војници.
XS
SM
MD
LG