Достапни линкови

ОН-Палестина нема да учествува во преговорите за трговија со оружје


ОН нема да и дозволат на Палестина да учествува во преговорите за постигнување на договорот за глобална трговија со оружје. Аргентинскиот амбасадор Роберт Гарсија кој претседава со преговорите ја соопшти одлуката.
Преговорите кои требаше да завршат на 27 јули се одложени поради спорот за набљудувачкиот статус на палестинската делегација.
XS
SM
MD
LG