Достапни линкови

Убиени милитанти на Ал Каеда во Јемен


Јеменските безбедносни сили тврдат дека најмалку четворица осомничени милитанти на Ал Каеда загинале при два воздушни напади извршени од страна на американски безпилотни летала врз возила кои патувале низ централниот дел на земјата.
Јеменските власти претходно соопштија дека уапсиле 14 милитанти.
XS
SM
MD
LG