Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови во западните делови не е исклучена можноста да има услови за локални поројни врнежи и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 30 до 37 степени.
Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу 19 и со дневна до 36 степени.
XS
SM
MD
LG