Достапни линкови

Најмалку 33 загинати во Ирак


Најмалку 33 лица загинале а 100 се повредени во серија бомбашки напади низ Ирак денеска. Властите велат дека најмалку 25 лица загинале во најсмртоносната експлозија во градот Диванија во југот на земјата. Претходно петмина лица загинаа во експлозии на бомби во карбала. Мета на овие екслозии биле Шиити. Ирачкото сунитско крило на терористичката Ал каеда превзема одговорност за неколку од неодамнешните напади.
XS
SM
MD
LG