Достапни линкови

Најмалку 25 загинати во експлозија во Ирак


Најмалку 25 лица загинале а 50 се повредени во експлозија на автомобил бомба во градот Диванија, соопштија ирачките власти. По инцидентот безбедносните сили воведоа полициски час и ги затворија влезовите кон населеното место. Претходно, 4 лица загинаа во експлозии на две бомби поставени покрај пат во градот Карбала.
XS
SM
MD
LG