Достапни линкови

Скандал - оставка на извршниот директор на Баркли


Извршниот директор на британската банка Баркли, Боб Дајмонд поднесе оставка поради скандалот со поднесување лажни подаци за операциите на Банката.
Пред една недела државата започна истрага поради манипулации со внатрешни позајмици.
Британскиот министер за финансии Џорџ Озборн изјави дека оставката на Дајмонд е чекор во вистинска насока.
XS
SM
MD
LG