Достапни линкови

Башар ал Асад не сака војна со Турција


Претседателот Башар ал Асад е цитиран како посакува сириските сили да не го урнале турскиот воен авион на 22 јуни.
Тој рече дека сириските сили отпосле виделе дека станува збор за турски авион Асад во интервју за турскиот весник Кумриет изјави дека нема да дозволи тензиите со Турција да прераснат во отворена војна.
XS
SM
MD
LG