Достапни линкови

Ромни во Израел ќе бара подршка од еврејските гласачи


Претседателски кандидат Мит Ромни и премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху.
Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни оваа лето треба да отпатува за Израел, за да ги придобие еврејските гласачи и донатори кои со големо мнозинство го поддржаа Барак Обама на изборите во 2008 година.
Предизвикувачот на претседателот Обама ќе се сретне со премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху. Дополнителни детали не се соопштуваат. Њујорк тајмс објави дека Ромни, исто така, ќе се состане со палестинскиот премиер Салам Фајад и со израелскиот претседател Шимон Перес за време на неговата дводневна посета на Израел.
XS
SM
MD
LG