Достапни линкови

Апел за обединување на сиријската опозиција


Арапските нации и Турција апелираа за обединување на поделената опозиција во Сирија со цел спротиставување на режимот на претседателот Башар Ал Асад. Повикот беше даден на дводневен состанок кој го организираше Арапската Лига. Во текот на 16 месечните немири во Сирија, се продлабочуваат недоразбирањата меѓу различните опозициски групи во земјата. Недоразбирањата настануваат околу побарувањата за странска помош.
XS
SM
MD
LG