Достапни линкови

Шпанија ја слави победата на „Еуро 2012“


Прослави за победата на шпанската репрезентација на европското првенство во фудбал „Еуро 2012“ се организираат во Мадрид денеска. Играчите се вратија од украинскиот главен град Киев, каде се одигра финалниот меч. Шпанија ја порази Италија со 4-0 во неделата, со што стана првиот тим кој освоил три последователно големи трофеи. Стотина фанови ги пречекаа фудбалерите на аеродромот во Мадрид.
XS
SM
MD
LG