Достапни линкови

Oслободени адвокатите на Меѓународниот кривичен суд


Санг Хјун Сонг
Властите во Либија ги ослободија уапсените претставницци на Меѓународниот кривичен суд, непосредно по пристигнувањето на шефот на организацијата Санг Хјун Сонг. Четворицата претставници на Судот беа уапсени во градот Зинтан под сомненија за кражба на документи и тајни снимки кои му ги доставувале на синот на покојниот лидер Муамар Гадафи, Саиф ал Ислам. Одлуката за нивно ослободување беше донесена откако Меѓународниот суд се извини.
XS
SM
MD
LG