Достапни линкови

Нападнати засолништа на курдските бунтовници во Ирак


Турската војска соопшти дека борбени авиони бомбардирале засолништа на курдските бунтовници во северниот дел на Ирак. Мета на нападите биле три локации во областите Кандил и Зап кои биле идентификувани како бунтовнички центри. Не се знае колку лица биле убиени во офанзивата.
XS
SM
MD
LG