Достапни линкови

Двајца војници убиени во Авганистан


Напаѓач облечен во униформа на авганистанската полиција застрелал двајца британски војници на НАТО, соопштија од британското министерство за одбрана. Инцидентот се случил во провинцијата Хелманд. Убиените биле членови на полициски советодавен тим кои биле на контролен пункт во југот на провинцијата.
XS
SM
MD
LG