Достапни линкови

Иран започна големи воени вежби


Иран од денеска започна воени вежби со кои сака да ја демонстрира својата способност да одговори на евентуални закани од други земји. Од вчера стапи во сила ембаргото на Европската Унија за увоз на нафта од Иран поради неговото добивање да запре со збогатувањето ураниум, кое, според Западот, е со цел Техеран да произведе нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG