Достапни линкови

Кипар почнува преговори за финансиска помош


Претставници на Европската Комисија, ММФ и Европската Централна Банка денеска пристигнуваат во Никозија на разговори за кипарскиот банкарски систем и за условите за финансиска помош на таа земја. Во минатата недела Кипар стана 5-тата земја од евро-зоната која побара финансиски пакет помош за спас од финансиската криза. Кипар од вчера го превзеде претседавањето со Европската Унија.
XS
SM
MD
LG