Достапни линкови

НАТО преговара за деблокирање на транспортот низ Пакистан


Командантот на НАТО силите во Авганистан, американскиот генерал Џон Ален, вчера во Исламабад разговарал со пакистански воени претставници за можноста од отворање на рутите за снабдување на НАТО силите низ Пакистан. Ова биле втори разговори на таа тема во последните 4 дена. Пакистан не дозволува транзит на конвоите за снабдување на НАТО низ негова територија од ноември минатата година, која НАТО силите, по грешка убија 24-ца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG