Достапни линкови

Времето и денеска многу топло


Времето ќе биде сончево и топло. Попладне не е исклучена ретка појава на краткотраен дожд со грмежи во западните планински делови.
Температурата ќе се движи од 29 до 36 степени.
Во Скопје сончево и топло со температура до 35 степени.
XS
SM
MD
LG