Достапни линкови

Жителите на Мексико денеска гласаат за нов претседател. Опозициската партија која беше на власт во поголем дел од минатиот век, очекува да се врати на чело со државата откако актуелната власт не успеа да го обезбеди очекуваниот економски раст и да се справи со бруталните судири на нарко-бандите. Според предизборните анкети, желбата за промени во Мексико и е во прилог на партијата која владееше со земјата од 1929 до 2000 година.
XS
SM
MD
LG