Достапни линкови

„Сојуз“ се врати на Земјата


Тричлениот екипаж на вселенското летало „Сојуз“ пристигна на Земјата денеска по комплетирање на 193 дневна мисија на Меѓународната вселенска станица. Леталото слета во Казахстан. Тројца астронаути останаа на станицата и се очекува да се вратат по три месеци.
XS
SM
MD
LG