Достапни линкови

Шеснаесетмина убиени во Кенија


Бројот на загинати во гранатирањата на две цркви во Кенија се искачи на 16 лица, соопштија властите. Инцидентот се случил во градот Гариса. Црквите во Кенија се честа мета на гранатни напади откако властите во земјата почнаа да испраќаат воени сили во соседна Сомалија, во офанзива против милитантите на терористичката Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG