Достапни линкови

Шестмина милитанти убиени во Пакистан


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека американско беспилотно летало нападнало комплекс на милитанти во северозападниот племенски предел на земјата. Медиумите јавуваат дека шестмина милитанти загинале во нападот. Леталото испукало 2 ракети на 50 километри северозападно од Мираншах во Северен Вазиристан, во близина на авганистанската граница.
XS
SM
MD
LG