Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Попладне, во крајните источни и западни делови е можен слаб до умерен развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи. Температурата се движи од 27 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе достигне до 35 степени.
XS
SM
MD
LG