Достапни линкови

Експлозија во Авганистан, убиени двајца полицајци


Авганистанските власти соопштија дека двајца полициски службеници се убиени во експлозијата која се случила пред една банка во градот Гардез. Портпаролот на локалната полиција додал и дека еден полицаец и двајца цивили биле повредени. Тој исто така рекол и дека не е позната целта на нападот но дека се сомневаат дека за него се одговорни талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG