Достапни линкови

Кипар го презема претседавањето со ЕУ


Кипар од утре, 1 јули, го презема претедавањето со Европската Унија.
Главните предизвици за оваа земја како претседавач ќе бидат преземањето на оваа задача во екот на финансиската криза но и хронично напнатите односи со Турција.
XS
SM
MD
LG