Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


За денеска се најавува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во јужните делови се можни врнежи и грмежи. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени. Во Скопје слично време и температура до 34 степени.
XS
SM
MD
LG